Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

УЗД (Ультразвукове дослідження)
 

Ультразвукове дослідження - метод дослідження організму людини за допомогою ультразвукових хвиль. Фізичною основою даного методу є так званий п'єзоелектричний ефект . Суть його полягає в тому , що на поверхні монокристалів деяких хімічних сполук при їх деформації з одночасним впливом ультразвуку з'являються протилежні за знаком електричні заряди. Якщо на такий кристал ( пьезоелемент ) впливати змінним електричним струмом , то в ньому виникають механічні коливання з випромінюванням ультразвукових хвиль. Таким чином , один і той же пьезоелемент може бути поперемінно то приймачем , то джерелом ультразвукових хвиль. Ця частина УЗ- апарату називається акустичним перетворювачем або датчиком.

Як і всі звукові хвилі , ультразвук характеризується своєю частотою , періодом коливань , довжиною хвилі і швидкістю поширення . Чим менше довжина хвиль , тим вище частота і роздільна здатність апарату . У медицині зазвичай використовуються апарати з частотними характеристиками 2-10 МГц. Роздільна здатність при цих показниках досягає 1 -3мм.

Будь яке середовище , в тому числі і тканини організму , перешкоджають поширенню звукових коливань, тобто тканина володіє акустичним опором. Це опір тим більше, чим вище щільність середовища та швидкість ультразвуку.

При своєму поширенні в тканинах організму ультразвук підкоряється законам геометричної оптики. В однорідних по акустичній щільності середовищах він поширюється прямолінійно з однаковою швидкістю. Досягаючи кордону різнорідних середовищ , частина хвиль заломлюється , продовжуючи прямолінійний рух , а інша частина відбивається і вловлюється датчиком. Коефіцієнт відображення залежить від різниці ( градієнта ) акустичного опору двох межуючих середовищ. Чим градієнт вище , тим більше променів відбивається , тим вище амплітуда зареєстрованого сигналу , тим яскравіше кордон буде виглядати на екрані апарату . Так як на межі переходу ультразвуку з повітря на шкіру відбувається відображення 99,99 % коливань , то при ультразвуковому скануванні пацієнта необхідно використовувати перехідне середовище , якою зазвичай служить спеціальне водне желе.

Області застосування УЗД в медичній діагностиці досить широкі. Метод дозволяє оцінити взаєморозташування органів , їх розміри , форму і структуру , часто дозволяє судити про функціональні зміни .

Можливості методу значно розширює використання специфічної методики, що дозволяє оцінювати стан кровотоку. Дана методика носить назву доплерографії . Вона заснована на використанні ефекту Допплера. Сутність ефекту полягає в тому , що від рухомих об'єктів ( якими тут виступають еритроцити) УЗ- хвиля відбивається , змінюючи свою частоту . Зрушення частоти пропорційний швидкості руху лоціруємих структур , тобто швидкості кровотоку .

У урології УЗД використовується дуже широко . У щоденній практиці виконується УЗД нирок , УЗД сечового міхура , УЗД передміхурової залози , УЗД органів мошонки і ін.

 

Будьте здорові!

 

 

Повернутися назад (ДІАГНОСТИКА)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.