Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

Комп'ютерна томографія
 

Комп'ютерна томографія - один з методів рентгенологічного дослідження організму людини , що представляє собою пошарове сканування певної ділянки тіла з подальшою комп'ютерною обробкою отриманої інформації та поданням її у вигляді серії знімків ( томограм ) . Метод заснований на здатності різних по щільності тканин людини по-різному послаблювати рентгенівські промені. Родоначальниками методу є американський фізик А.Кормак і англійський інженер -фізик Г.Хаунсфілд . За розробку комп'ютерної томографії вчені в 1979р. були удостоєні Нобелівської премії з фізіології і медицини.

Метод комп'ютерної томографії дозволяє нетравматичним шляхом здійснювати діагностику різних захворювань , визначати розміри і взаєморозташування органів , детально вивчити їх структуру , а часом і функціональні особливості . За допомогою сучасних комп'ютерних програм стало можливим побудова тривимірних зображень і отримання різних проекцій досліджуваних органів . Також можливості методу можна розширити ще більше , шляхом введення рентгенконтрастних речовин.

Сучасний комп'ютерний томограф являє собою складний програмно -технічний комплекс . Рентгенівський промінь , проходячи через середовище , потрапляє на чутливі датчики . Отримана інформація аналізується спеціальним набором програм і виводиться на екран монітора вже у вигляді готового зображення досліджуваного « шару ». Спочатку перші апарати складалися з однієї рентгенівської трубки і одного детектора. Дослідження було досить тривалим . Подальше вдосконалення йшло по шляху збільшення числа детекторів , отже , кількості одночасно що збираються проекцій , і скорочення часу дослідження .

КТ - незамінний метод діагностики в сучасній урології. Найбільш часто він використовується при сечокам'яній хворобі, пухлинах різних локалізацій , аномаліях розвитку та інфекційно - запальних процесах.

 

Будьте здорові!

 

 

Повернутися назад (ДІАГНОСТИКА)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.