Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

Лапароскопія в урології
 

«Лапароскопія», в строгому сенсі цього слова, означає «огляд живота». Однак сьогодні під терміном «лапароскопія» прийнято розуміти широкий спектр діагностичних і лікувальних маніпуляцій на органах черевної порожнини (наприклад, оперативне лікування опущення нирки, кіст нирки, раку нирки, варикоцелє і т.д.),, виконуваних з використанням ендовідеокамери і спеціальних інструментів. При виконанні лапароскопії на органах черевної порожнини (наприклад, оперативне лікування опущення нирки, кіст нирки, раку нирки, варикоцелє і т.д.), в передній черевній стінці виконується декілька (від 2 до 6) проколів розміром від 5 до 10 мм, в які встановлюються спеціальні канюлі (порти) для введення ендовідеокамери та інструментів. Для створення робочого простору в черевну порожнину вводиться необхідний обсяг вуглекислого газу. Після цього виконуються всі необхідні маніпуляції.

Важливо відзначити, що при виконанні лапароскопії хірурги працюють із збільшенням від 10 до 30 разів, що дозволяє чітко бачити навіть найтонші анатомічні структури. Сучасні ендовідеокамери дозволяють отримувати зображення в HD - якості.

На сьогоднішній день лапароскопія є однією їх найбільш високотехнологічних галузей хірургії, де широко застосовуються практично всі технології дессекції, з'єднання тканин і досягнення гемостазу (зупинки кровотечі): ультразвукова та водоструминна дессекція, моно-і біполярна високочастотна електрохірургія, автоматичні сшиваючі пристрої, полімерні сітчасті ендопротези, хірургічні адгезиви та ін.

У чому основні переваги лапароскопії в урології перед традиційною хірургією?

1. Завдяки мінімізації операційної травми (наприклад, при оперативному лікуванні опущення нирки, варикоцелє, кіст нирки або раку нирки тощо) больовий синдром після лапароскопії, як правило, незначний або помірний. Потрібно призначення меншого (до 6 разів) кількості знеболюючих препаратів. Наркотичні анальгетики після лапароскопії найчастіше не потрібні.

2. Швидка реабілітація після лапароскопії (зазвичай потрібно 7-10 днів, що, як мінімум в 3 рази менше, ніж після відкритої операції).

3. Відмінні косметичні результати. Нерідко навіть професіонали не можуть відразу знайти слідів виконаної операції.

4. Менша ймовірність післяопераційного спайкового процесу в черевній порожнині. Спайки в черевній порожнині є основною причиною гострої кишкової непрохідності та частою причиною хронічного больового синдрому.

5. Мінімізація ризику виникнення післяопераційних вентральних гриж.

6. Вкрай низька ймовірність інфекційних ускладнень (наприклад, нагноєння післяопераційної рани).

 

Основні недоліки лапароскопії в порівнянні з відкритою хірургією:

1. Значно більша висока вартість лапароскопії через необхідність використання сучасного високотехнологічного обладнання та дорогих витратних матеріалів. Цей пункт дуже спірний. Вже давно доведено, що якщо порахувати тривалість перебування на лікарняному і витрати на лікування ускладнень, то відкрита хірургія обходиться, як мінімум, не дешевше.

2. Необхідність спеціальної підготовки хірургічного персоналу для виконання лапароскопічних операцій.

У урології лапароскопія також знайшла широке застосування. Нижче представлений перелік захворювань і виконуваних при них лапароскопічних операцій. Необхідно відзначити, що в таблиці вказані тільки втручання, ефективність яких не поступається традиційній хірургії (що було доведено численними міжнародними дослідженнями).

 
Захворювання Оперативні втручання
Новоутвори нирки (доброякісні та злоякісні (рак) до II стадії) Лапароскопічна радикальна нефректомія (Лапароскопія видалення нирки), лапароскопічна резекція нирки (органозберігаюча операція)
Кісти нирки Лапароскопічна резекція кісти нирки
Гідронефроз I-II стадії (викликаний звуженням пієлоуретрального сегменту) Лапароскопічна піелопластика
Вторинно зморщена нирка (гідронефроз III стадії та ін) Лапароскопічна нефректомія (Лапароскопічне видалення нирки)
Пухлини сечоводу Лапароскопічна радикальна нефруретеректомія
Камені нирки Лапароскопічна пієлолітотомія
Камені сечоводу Лапароскопічна уретеролітотомія
Нефроптоз (опущення нирки) Лапароскопічна нефропексія (лікування опущення нирки)
Рак передміхурової залози (локалізований) Лапароскопічна радикальна простатектомія
Рак сечового міхура (локалізований) Лапароскопічна радикальна цістпростатектомія
Варикоцелє Лапароскопічна резекція яїчкової вени
Опущення матки, сечового міхура (цистоцеле), прямої кишки (ректоцеле) Лапароскопічна Mesh- сакровагінопексія
Стресовий нетримання сечі у жінок Лапароскопічна кольпосуспензія (операція Берча)

 

Важливо відзначити, що в абсолютній більшості випадків лапароскопія (в хороших руках) принципово відрізняється від традиційної хірургії (знову ж, в хороших руках) ТІЛЬКИ мінімальним доступом! Під всім іншим лапароскопія повинна бути повноцінною: ніяких компромісів на вигоду «прогресу»! Але тут виникає маса серйозних проблем. Справа в тому, що, наприклад, освоїти методику накладання швів при лапароскопії на порядок складніше, ніж при звичайних операціях. Це нерідко змушує хірургів виконувати особливі «лапароскопічні» модифікації втручань, при виконанні яких деякі канони хірургії повністю або частково ігноруються. Подібні компроміси часто відбиваються на результатах. Можна безперечно сказати: краще піддатися «нормальної» відкритої операції, ніж «модною», але неповноцінною!

Для того щоб отримати задоволення від усіх переваг лапароскопії краще звертатися за допомогою в спеціалізовані клініки, які мають необхідне обладнання та висококваліфікований персонал.

 

 

Лапароскопія в урології, після консультації з лікарем можна обрати найбільш відповідний до Вашого конкретного випадку метод операції

а також

літотрипсія каменів сечоводу можна провести у Львові

Комунальна 5-та міська клінічна лікарня м. Львова

Україна, 79000 м.Львів вул.Генерала Чупринки 45, тел.+38 032 238 32 49, моб.+38 067 674 13 38

Урологічне відділення, лікар - уролог Олександр Кузьменко

Детальіше...

Будьте здорові!

 

Повернутися назад (ОПЕРАЦІЇ)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.