Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

Гідронефроз (нирки)
 

Гідронефроз або гідронефротична трансформація - захворювання, що виникає порушенням відтоку сечі з нирки, що характеризується розширенням чашково-мискової системи органу з подальшою його атрофією.

У нормі сеча, утворена в нирці, безперешкодно потрапляє в ниркові чашечки, потім у миску, в сечовід і, нарешті, в сечовий міхур, звідки повністю евакуюється при нормальному сечовипусканні. До виникнення гідронефрозу призводить маса різних причин, однак загальним для всіх них є порушення евакуації сечі з нирки.

Причини гідронефрозу (нирки)

 - вроджене звуження мисково-сечовідного сегмента

 - місця переходу ниркової миски в сечовід,

 - наявність додаткової судини, що йде до нижнього полюса нирки, який перехрещується з сечоводом і викликає обструкцію останнього,

 - аномалії положення сечоводу (наприклад, розташування сечоводу за нижньою порожнистою веною),

 - наявність каменів (конкрементів) в просвіті сечових шляхів,

 - аденома передміхурової залози,

 - новоутворення сечоводу і сечового міхура,

 - травматичні ушкодження сечових шляхів та ін

Види гідронефрозу.

Принципово гідронефроз нирки можна розділити на два типи:

 - Первинний (або вроджений) гідронефроз. Дана форма гідронефрозу, як правило, розвивається внаслідок вродженого звуження мисково-сечовідного з'єднання. В абсолютній більшості випадків первинний гідронефроз діагностується у молодому віці (до 30 років).

 - Вторинний, або придбаний гідронефроз - ускладнення якого- небудь захворювання (сечокам'яна хвороба, пухлини, травми).

Стадії.

У перебігу гідронефрозу традиційно прийнято виділяти три стадії, що мають характерні об'єктивні ознаки.

 - На I стадії гідронефрозу виявляється розширення миски нирки (піелоектазія).

 - II стадія гідронефрозу характеризується розширенням не тільки миски, але і чашок нирки. На цій стадії починає страждати тканина нирки, починається її пошкодження і атрофія.

 - III стадія - фінал розвитку гідронефрозу. Нирка повністю атрофується, перестає функціонувати і перетворюється, по суті, в тонкостінний мішок.

Стадії розвитку гідронефрозу, викликаного наявністю додаткового судини в області мисково-сечовідного сегмента.

 

Ознаки.

Чим проявляється гідронефроз нирки?

Важко виділити якісь специфічні скарги. Можливо відчуття тяжкості (тупий болю) в поперековій області, домішки крові в сечі (макрогематурія), підвищення артеріального тиску, періодичні нез'ясовні підйоми температури, загальна слабкість. Хоча часто скарг немає зовсім.

Чим небезпечний гідронефроз?

При хронічному порушенні відтоку сечі нирка рано чи пізно атрофується (гине). Крім цього виникає цілий ряд неприємних супутніх проблем. Страждаюча нирка в підвищеній кількості виділяє речовини, що призводять до підвищення артеріального тиску (нефрогенна артеріальна гіпертензія). Особливість цієї гіпертензії в її «злоякісності»: вона вкрай погано піддається терапії і з високим ступенем ймовірності призводить до «судинних катастроф», таким як інсульт. Крім того, «вмираюча» нирка може інфікуватися і привести до серйозних ускладнень, які вимагають екстреної операції.

Діагностика.

Сучасні методи діагностики (УЗД, рентгеноскопія, КТ, МРТ), як правило, дозволяють не тільки виявити гідронефроз, а й визначити причину розвитку гідронефрозу, а також спланувати оперативне втручання.

Методи лікування.

В абсолютній більшості випадків для лікування гідронефрозу необхідна операція. Хірургічне втручання спрямоване на усунення причини порушення відтоку сечі.

В даний час існує велика кількість хірургічних методів лікування гідронефрозу. При цьому основна роль відводиться так званим «малоінвазивним» (нетравматічность) операціями, наприклад, лікування гідронефрозу за допомогою лапароскопії. Зокрема, лапароскопічна піелопластіка по Андерсеном-Хайнцу вже давно є «золотим стандартом» лікування гідронефрозу, викликаного звуженням мисково-сечовідного сегмента.

 

В цілому, методика лікування гідронефрозу визначається в першу чергу причиною його розвитку, а також станом здоров'я, віком пацієнта і, що немало важливо, технічними та «людськими» можливостями конкретного лікувального закладу.

Будьте здорові!

 

Повернутися назад (ЗАХВОРЮВАННЯ)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.