Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

МРТ (Магнітно -резонансна томографія)
 

Магнітно - резонансна томографія - метод пошарового дослідження органів і тканин людини за допомогою явища ядерного магнітного резонансу .

Ядерний магнітний резонанс - фізичне явище , що характеризується порушенням ядер атомів водню ( в даному випадку) під впливом певної комбінації електромагнітних хвиль у постійному магнітному полі високої напруженості . Зміна електромагнітної реакції ядер атомів водню і фіксується уловлючим елементом апарату . Водень для дослідження вибрано невипадково - цей елемент присутній в усіх без винятку структурах людського організму.

 

Родоначальниками методу прийнято вважати хіміка Пола Лотербура , що опублікував у 1973р. статтю « Створення зображення за допомогою індукованої локальної взаємодії ; приклади на основі магнітного резонансу » і Пітера Менсфілда , вдосконалившого математичні алгоритми отримання зображення. У 2003р. вчені були удостоєні Нобелівської премії в галузі медицини.

Перші томографи мали напругу магнітного поля 0,005 Т , але якість зображень на них було дуже низьким. Сучасні апарати мають потужні джерела магнітного поля: надпровідні електромагніти , що працюють в рідкому гелії ( до 9,4 Т ) або потужні , неодимові , постійні магніти (до 0,5 Т).

Для визначення розташування сигналу в просторі в пристрої томографа також є градієнтні котушки , які до загального однорідному магнітному полю додають градієнтне магнітне обурення . Дія градієнта , що забезпечує вибір зрізу , виробляє селективне збудження протонів саме в потрібній області.

Потужність і швидкість дії градієнтних підсилювачів відноситься до одних з найбільш важливих показників магнітно -резонансного томографа. Від них багато в чому залежить швидкодія і роздільна здатність апарату.

Сучасні методики МРТ дозволяють неінвазивної візуалізувати органи і тканини організму , в тому числі і судинну систему ( МР- ангіографія ) , досліджувати функцію органів - вимірювати швидкість кровотоку , визначати рівень дифузії в тканинах , дослідити процеси метаболізму (МР- спектроскопія ).

МРТ широко використовується в урології в діагностиці новоутворень нирок , сечоводів , сечового міхура , передміхурової залози , аномалій розвитку сечостатевої системи та ін

Важливою перевагою МРТ в порівнянні з КТ є відсутність необхідності використовувати йодовмісні контрастні речовини, на які нерідко буває алергія.

 

Будьте здорові!

 

 

Повернутися назад (ДІАГНОСТИКА)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.