Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

Рак нирки
 

Рак нирки посідає 10 місце у світі за рівнем захврорюваності серед злоякісних новоутворень.

Нирково клітинний рак є найбільш росповсюдженим солідним ураженням нирки. Термін нирково клітинний рак включає в себе різні підтипи злоякісного ураження із спецефічними патогістологічними та генетичнимихарактеристиками.

Незважаючи на безліч досліджень, присвячених вивченню раку нирки, етіологія даного виду пухлини до цього часу не з’ясована. Але все ж таки виділено декілька груп факторів ризику,  що сприяють розвитку даного новоутворення:

Куріння - ризик від 30-60% в порівнянні до не курців.

 

Ожиріння - веде до збільшення частоти виникнення раку нирки приблизна на 20 %

 

Артеріальна гіпертензія - в декількох епідеміологічних дослідженнях було відмічено підвищенням ризику виникнення раку нирки у хворих з артеріальною гіпертензією на 20%

 

Лікарські препарати - ризики розвитку за даними різних авторів до 30%

 

Професія - контакти на виробництві гуми, паперу, тканини, контакт з промисловими барвниками, отрутохімікатами та солями важких металів.

Види.

Залежно від поширеності пухлинного процесу, методів лікування і, відповідно, прогнозу рак нирки можна розділити на три типи:

1. локалізований (обмежений ниркою),

2. місцево-поширений (поширюється за межі ниркової капсули на навколишні тканини і / або в ниркову / нижню порожнисту вени),

3. генералізований (метастатичний).

Методи лікування.

На ранніх стадіях (тобто коли дійсно можливо ефективне лікування) рак нирки в абсолютній більшості випадків протікає безсимптомно. Пацієнт часто вважає себе абсолютно здоровим і не розуміє, як це у нього може бути рак? Поява таких скарг, як гематурія (кров у сечі), біль у поперековій області або припухлість в бокових відділах живота, як правило (але не завжди), вказує на вже запущену форму раку нирки.

Рак нирки в чому є «унікальною» злоякісною пухлиною нирки. Рак може з'являтися в досить молодому віці і до певного моменту дуже повільно зростати, ніяк не даючи про себе знати. На певному етапі відбувається різка зміна «поведінки» новоутворення - воно швидко прогресує і дає метастази. Рак нирки, на відміну від абсолютної більшості злоякісних пухлин, практично нечутливий до променевої, гормональної або цитостатичної терапії. Це часто позбавляє лікарів шансів більш-менш ефективно лікувати запущені форми раку нирки. Можливо, ситуація дещо зміниться у зв'язку з появою нового лікувального підходу - таргетной терапії (препарати, прицільно блокуючі внутрішньотканинний фактори проліферації). Але це лікування раку нирки ще далеко не настільки ефективне, наскільки дороге.

Єдиний метод, що дозволяє сьогодні вилікувати людину від раку нирки, - радикальне хірургічне втручання, в результаті якого повністю видаляється або руйнується злоякісна пухлина. Залежно від розміру новоутворення та його локалізації, операція може бути органовидаляюча (видалення нирки - нефректомія) або органозберігаюча (резекція нирки). Рішення про те, яка тактика (резекція або видалення нирки) буде зроблена в кожному конкретному випадку, приймає хірург, грунтуючись на об'єктивні фактори (характеристика раку нирки, стан здоров'я пацієнта) і на технічні можливості та досвід клініки.

На жаль, сьогодні в більшості стаціонарів , навіть коли резекція нирки можлива, найчастіше виконується нефректомія (видалення нирки). Справа в тому, що формально (відповідно з клінічними рекомендаціями) видалення нирки - стандартна методика лікування локалізованого раку нирки. При цьому не має значення, ЩО це за новоутворення - чи можливо радикально його видалити в межах здорової тканини нирки.

Не секрет, що резекція нирки з новоутворенням - набагато більш складна і небезпечна операція, ніж видалення нирки, що вимагає відповідного досвіду хірурга і оснащення клініки. Саме тому, маючи формальні підстави для своїх дій, більшість фахівців вважають за краще не шукати пригод для себе і пацієнта і видаляють орган, уражений зовсім невеликий пухлиною в нирці. У зв'язку з вищесказаним, якщо у Вас виявили рак (злоякісну пухлину) нирки розміром менше 3-4 см - не поспішайте йти на видалення нирки. Краще витратити час і сили і з'ясувати - чи можлива у Вашому випадку органозберігаюча операція. Нирка - життєво важливий орган. Запалення або камінь в залишиному єдиному органі - ситуація, запевняю Вас, вкрай неприємна.

Резекція нирки може бути виконана відкритим способом і лапароскопічно. На даний момент, грунтуючись на міжнародні дані, можна з упевненістю сказати, що в більшості випадків краще все-таки робити відкриту операцію - вона дозволить досягти найкращих онкологічних і функціональних результатів і буде більш безпечна. Ймовірно, у міру розвитку ендоскопічних технологій, це позиція зазнає змін.

В нашій клініці вперше у Львові було використано резекцію пухлини нирки за допомогою лазерного комплекса “Лазуріт” Технологія лікування заснована на застосуванні імпульсно- періодичного лазерного випромінювання (1064 нм) лазерного хірургічного комплексу «Лазуріт» для резекції нирки при пухлинах з переважно екстраорганним ростом розмірами до 4 см. Переваги лазерної резекції нирки: здійснення надійного гемостазу при використанні лазерного випромінювання комплексу, виконання резекції нирки без теплової ішемії нирки, збереження ниркової функції в повному обсязі підтверджуються результатами лікування. Використання технології лікування ефективно і безпечно, скорочує період післяопераційної реабілітації пацієнта у вигляді ранньої активізації, зменшення післяопераційного ліжко-дня і, як наслідок, більш раннього відновлення працездатності.

В останнє десятиліття розвиваються і альтернативні органозберігаючі методики лікування пухлин і раку нирки - Кріоаблація, радіочастотна абляція, руйнування пухлини нирки високоинтенсивним фокусованим ультразвуком і ін Поки всі ці підходи знаходяться, за великим рахунком, в експериментальній фазі і судити про їх ефективність рано.

Незважаючи на все більш широке впровадження органозберігаючої хірургії в клінічну практику, основним методом лікування раку нирки залишається видалення ураженого органу - нефректомія (видалення нирки). У залежності від фази пухлинного процесу можливо декілька варіантів виконання цієї операції: лапароскопічно (через проколи шкіри), відкритим заoчеревнним доступом (розріз у ділянці нирок) і за допомогою лапаротомії (розріз живота). Головне, що потрібно враховувати при виборі доступу, - це необхідність радикального (повного) видалення новоутворення при мінімальному ризику для пацієнта.

Прогноз.

При адекватному лікуванні локалізованого раку нирки 5-ти річна онкоспеціфічне виживання пацієнтів перевищує 90-95%, місцево-поширених - 60-80%. Метастатичний рак нирки має значно гірший прогноз - залежно від числа і локалізації метастазів 5-ти виживання може становити від 10 до 30%.

Таким чином, сьогодні рак нирки (за умови раннього виявлення) є цілком виліковним захворюванням. Більше того - далеко не завжди необхідно видалення ураженої нирки.

Все, що потрібно робити Вам для своєчасної діагностики новоутворень (пухлин нирки) - раз на рік проходити УЗД органів черевної порожнини та нирок.

Будьте здорові!

 

Повернутись назад (ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.