Ukr Rus Pl              

 
     
 

Ти можеш полегшити собі життя і вирішити свої проблеми протягом 24 годин, від моменту - "я вирішив", з моменту зараз. Живи зараз, дій зараз, і не надійся, що щось відбудеться само, коли-небудь, колись у майбутньому. Позбудься проблем зараз, а не колись у майбутньому. Насолоджуйся моментом зараз, це єдине, що приносить нам радість життя, тому що все, що з нами відбувається, відбувається саме в моменті зараз.

www.urolog24.com - Уролог 24
 

 
     
 
 

Рак сечового міхура (Пухлина сечового міхура)
 

Рак сечового міхура (Пухлина сечового міхура) В США захворюваність - близько 60 тис. осіб, а смертність - не більше 13 тис. Відмінності обумовлені як недосконалістю ранньої діагностики, так і недостатньою поширеністю сучасних і високоефективних методів лікування раку сечового міхура в нашій країні. У чоловіків новоутворення сечового міхура зустрічаються до 4-5 разів частіше, ніж у жінок.

Причини.

Прийнято вважати, що основною причиною виникнення раку сечового міхура є вплив канцерогенних речовин, що виділяються з сечею на слизову сечового міхура. Доведеними факторами ризику виникнення злоякісної пухлини сечового міхура є:

 - робота в безпосередньому контакті з ароматичними амінами (пластмасові, фарбувальні, алюмінієві, гумові та ін виробництва) - підвищує ризик захворювання до 30 разів;
 - куріння - підвищує ризик від 3 до 7-10 разів;
 - вживання хлорованої води - 2 рази;
 - хронічний застій сечі і цистит (наприклад, при аденомі простати) - до 2 разів;
 - радіаційний вплив - до 3 разів;
 - шистосоматоз сечового міхура - до 5 разів.

Симптоматика.

Специфічних скарг, характерних для раку сечового міхура, не існує.

Гематурія (поява крові в сечі) - один з найбільш частих симптомів захворювання. Нерідко гематурія має транзиторний характер - з'являється на «рівному місці» і швидко зникає. Пацієнт може не надати цьому великого значення. Або обмежитися прийомом призначеного в поліклініці «кровозупинний» препаратів. А між тим, пухлина сечового міхура продовжує розвиватися. У частини хворих пухлинний процес супроводжується почащеними позовами до сечовипускання, нестерпними або «імперативними» позивами. При поширенні пухлини на м'язовий шар і далі можуть приєднатися тупі болі над лоном, в крижах, промежині. У запущених формах з'являються анорексія (відсутність апетиту), слабкість, швидка стомлюваність, втрата маси тіла.

Діагностика.

На сьогоднішній день основний метод діагностики пухлини сечового міхура - цистоскопія (огляд слизової сечового міхура «зсередини» за допомогою спеціального приладу - ендоскопа), що дозволяє не тільки побачити пухлину, а й взяти шматочок новоутворення для гістологічного дослідження. Основний недолік даного методу-(дискомфорт для пацієнта)., сильно обмежує його застосування.

Не так давно в розпорядженні урологів з'явилась тест-смужка для експрес-діагностики раку сечового міхура - NMP22, що працює за принципом тесту на вагітність. Це, ймовірно, дозволить використовувати даний підхід в скринінгу захворювання. Метод поки не має широкого розповсюдження у світі.

Велике значення в діагностиці пухлин сечового міхура мають променеві методи: УЗД, КТ, МРТ. Вони дозволяють неінвазивної виявити новоутворення при профілактичному огляді (УЗД), на передопераційному етапі визначити ступінь поширеності пухлинного процесу (МРТ, КТ), а також відстежити результати лікування (МРТ, КТ).

З лабораторних методів для діагностики раку сечового міхура використовується загальний аналіз сечі та цитологічне дослідження осаду сечі.

Стадії.

Залежно від ступеня поширеності рак сечового міхура можна розділити на 3 види: поверхневий, інвазивний і генералізований.

Випереджаючи розгляд клінічних форм раку сечового міхура необхідно відзначити, що стінка даного органу складається з чотирьох шарів:

1. Епітелій (слизова) - шар, який безпосередньо контактує з сечею і в якому «починається» пухлинний ріст;

2. Підслизовий сполучнотканинний шар (lamina propria) - фіброзна тканина, що служить «підставою» для епітелію і містить велику кількість судин і нервових закінчень;

3. М'язовий шар (детрузор), функція якого полягає у вигнанні сечі з сечового міхура;

4. Зовнішній шар стінки сечового міхура може бути представлений адвентіціей (у заочеревинної частини органу) або очеревиною (у внутрішньочеревної частини органу).

Методи лікування.

При поверхневому раку пухлина знаходиться в межах епітелію сечового міхура (або поширюється не глибше lamina propria) і не вражає його м'язову оболонку. Дана форма захворювання має найкращий прогноз.

Основним методом лікування в такій ситуації є трансуретральна електрорезекція стінки сечового міхура з новообразваніем (ТУР) Трансуретральна резекція (ТУР) пухлин сечового міхура - це хірургічна операція, під час якої можна оглянути внутрішню поверхню стінки сечового міхура, видалити пухлину, взяти біопсію пухлини. Інструменти вводять через тонку трубку з лінзами і джерелом освітлення (цистоскоп), який проводять через сечовипускальний канал в сечовий міхур. При лікуванні раку сечового міхура ТУР сечового міхура використовується як метод діагностики та лікування.

Суть методики ТУР сечового міхура.

Рак починається на слизовій оболонці стінки сечового міхура і може проростати в неї. Слизову оболонку сечового міхура вистилають клітини перехідного епітелію. Найчастіше рак сечового міхура розвивається з клітин перехідного епітелію. При виконанні ТУР сечового міхура цистоскоп вводять через сечівник в сечовий міхур. Сечовий міхур заповнюють стерильною рідиною, для того щоб хірург зміг краще розглянути слизову оболонку сечового міхура. Пухлину видаляють за допомогою електричного струму або лазерної техніки.

 Біопсію беруть з пухлини і з області резекції, м'язової тканини, щоб оцінити глибину проростання пухлини, при цьому необхідно уникати перфорації стінки сечового міхура. Під час ТУР сечового міхура видаляють всю видиму тканину пухлини з невеликою частиною здорової тканини, яка обмежує пухлину. У діагностичних цілях видалені зразки досліджуються під мікроскопом. Після ТУР сечового міхура для адекватного дренажу сечового міхура встановлюють постійний катетер. У разі необхідності може бути розпочата внутрішньотканинна променева терапія.

Знизити цей відсоток дозволяє використання фотодинамічної діагностики та Внутрішньоміхурове введення вакцини БЦЖ або хіміопрепаратів (мітоміцин, доксорубіцин та ін.) У фазі розробки знаходяться багатообіцяючі методики внутрішньоміхурового лікарського електрофорезу. Після виконання ТУР абсолютно ОБОВ'ЯЗКОВО виконувати повторні контрольні огляди сечового міхура для виключення рецидиву. При багаторазових рецидивах після ТУР і виявленні низькодиференційовані («злого») раку нерідко буває доцільно вдатися до радикальної операції - цистектомії (видалення сечового міхура) з формуванням нового сечового міхура з сегменту кишки. Така операція особливо ефективна при ранніх формах раку та забезпечує високі онкологічні результати. При адекватному лікуванні 5-ти річна виживаність пацієнтів з поверхневим раком сечового міхура перевищує 80%.

Ендоскопічне лазерне лікування поверхневих пухлин сечового міхура Технологія лікування заснована на застосуванні випромінювання скальпеля-коагулятора лазерного хірургічного комплексу «Лазурит» для лазерної коагуляції ложа видаленої пухлини після трансуретральної резекції при лікуванні поверхневих пухлин сечового міхура в стадії Та, Т1. Результати лікування показують, в порівнянні з контрольною групою, зниження частоти рецидивів, зменшення ступеня вираженості макрогематурии, зменшення середньої тривалості ліжко-дня. Застосування лазерної коагуляції ложа видаленої пухлини в лікуванні пацієнтів, які страждають поверхневим раком сечового міхура, ефективно і безпечно, що дозволяє значно зменшити кількість місцевих рецидивів, а також поліпшити інтраопераційний гемостаз і скоротити терміни післяопераційної реабілітації пацієнтів.

Інвазивний рак сечового міхура характеризується поширенням пухлинного поразки на м'язову оболонку і за межі органу - на приміхурову жирову клітковину або сусідні структури (в запущених випадках). У цій фазі розвитку пухлини сечового міхура значно підвищується ймовірність метастазування в лімфатичні вузли. Основним методом лікування інвазивного раку сечового міхура є радикальна цистектомія з лімфаденектоміей (видаленням регіонарних лімфатичних вузлів). В обмеженому ряді випадків для лікування пацієнтів з м'язово-інвазивних раком використовується ТУР та відкрита резекція сечового міхура. Для підвищення ефективності оперативного лікування у частини пацієнтів доцільно призначення протипухлинних хіміопрепаратів. 5-річна виживаність хворих з інвазивним раком сечового міхура складає в середньому 50-55%.

М'язово-інвазивний рак сечового міхура (Нормальна слизова - жовта стрілка, пухлина - синя стрілка)

При появі метастазів (відсівів пухлини в лімфатичних вузлах та органах) рак сечового міхура називають генералізованим (метастатичним). Найбільш часто захворювання метастазує в регіонарні лімфатичні вузли, печінка, легені і кістки. Практично єдиним ефективним методом лікування генералізованого раку сечового міхура, здатним продовжити життя пацієнта, є потужна хіміотерапія відразу кількома препаратами (метотрексат, вінбластин, доксорубіцин, цисплатин та ін.) На жаль, всі ці препарати не безпечні. Летальність при їх застосуванні становить 2-4%. Часто доводиться вдаватися до оперативного лікування, мета якого - не дозволити пацієнтові загинути від загрозливих для життя ускладнень, супроводжуючих пухлинний процес (наприклад, кровотечі). 5-ти річна виживаність у хворих із запущеним раком сечового міхура не перевищує 20%.

Головне: Не лінуйтеся ! ОДИН раз на рік витрачати ОДИН день (в хорошій клініці) і провести ЯКІСНЕ диспансерне обстеження. Обов'язково включає в себе УЗД наповненого сечового міхура і аналіз сечі. Якщо ви раптом помітите домішки крові в сечі - обов'язково зверніться за консультацією до уролога, який має можливість і, головне, бажання з'ясувати причину цього епізоду. Дотримання вищесказаного з високим ступенем ймовірності дозволить вам уникнути таких «новин» як запущений рак вашого сечового міхура.

Будьте здорові!

 

Повернутися назад (ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ)
 

 

 

 

Завжди раді Вам допомогти!

 

 

 

 
 
   


            

 


    
2013 © Всі права захищені.